O magazynie

Italia Mi piace! to kwartalnik tworzony przez włosko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka włoskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Co trzy miesiące nowe tematy
Dzięki regularności, z jaką ukazuje się Italia Mi piace!, nauka jest ciekawa, ponieważ artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język włoski, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów i regionów włoskojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin, takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.

Przyjemne uzupełnienie nauki
Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Nasi Czytelnicy to osoby uczące się indywidualnie języka włoskiego oraz nauczyciele i lektorzy, którzy wykorzystując Italia Mi piace! w nauczaniu, uatrakcyjniają w ten sposób zajęcia.

Słownictwo do każdego tekstu
Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka włoskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

Uniwersalna Tematyka
Oprócz bieżących tematów, nasi Czytelnicy znajdą w magazynie tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów (np.: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu), a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.

Kim jesteśmy
Italia Mi piace! to jeden z siedmiu magazynów do nauki języków obcych wydawanych przez Colorful Media. Pozostałe to English Matters (dla osób uczących się języka angielskiego), Business English Magazine (do nauki języka angielskiego biznesowego), Français Présent (dla osób uczących się języka francuskiego), ¿Español? Sí, gracias (dla zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego), Deutsch Aktuell - wydawany od ponad ośmiu lat magazyn do nauki języka niemieckiego oraz Ostanowka: Rossija! - najnowszy magazyn do nauki języka rosyjskiego.

 

Tematyka magazynu

DI TUTTO UN PO`
dział tematów różnych

PERSONE E STILI DI VITA
sylwetki znanych ludzi

SOCIETÀ
problematyka społeczna

CULTURA
wydarzenia społeczno-kulturalne

LINGUA
informacje na temat języka potocznego i formalnego

LAVORO E INNOVAZIONE
informacje związane z innowacjami i pracą

AMBIENTE
zagadnienia związane ze środowiskiem

VIAGGIO
ciekawe miejsca na świecie

RICETTA
włoska kuchnia